Witaj, dzisiaj jest Wtorek, 23 lipca 2019
PODSUMOWANIE „KANGURA MATEMATYCZNEGO”

Dnia 12.06.2019 roku w Szkole Podstawowej nr 74 w Szczecinie odbyło się uroczyste podsumowanie XXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” w regionie szczecińskim.
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” ma swoje korzenie w Australii, gdzie został zorganizowany w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Aktualnie w konkursie udział bierze sześć milionów uczniów z ponad 60 krajów. Polska przystąpiła do konkursu w 1992 roku i od samego początku zajmuje czołowe miejsce pod względem liczby uczestników.
Uczniowie startują w pięciu kategoriach wiekowych: Maluch, Beniamin, Kadet, Junior i Student. Najlepsi mogą otrzyma tytuł: laureat, bardzo dobry lub wyróżniony. Wspólna dla wszystkich krajów data oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu.
Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło 61 uczniów. Wynik bardzo dobry w kategorii Student uzyskał Przemysław Rybarczyk z klasy III A, a wyróżnienie Przemysław Łabuń i Michał Maranda z klasy II A.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

cof