Witaj, dzisiaj jest Środa, 29 stycznia 2020
FIZYKA W MEDYCYNIE

W dniu 8 listopada 2019 roku w auli wydziału Fizyki Uniwersytetu Szczecińskiego odbyły się kolejne obchody Międzynarodowego Dnia Fizyki Medycznej, było to już VI spotkanie Fizyków Medycznych oraz młodzieży zainteresowanej nowymi technologiami i wykorzystaniem fizyki w wielu dziedzinach medycyny.

Obchody uświetnił Finał Wojewódzkiego Konkursu Fizyki Medycznej.

W tegorocznym konkursie uczniowie naszej szkoły przedstawili trzy prace konkursowe.

• Julia Maź i Martyna Kowalska z klasy II D – „Wykorzystanie technologii 3D w medycynie”
  • Aleksandra Kozdraś i Zuzanna Komisarczyk z klasy III C – „Rentgenodiagnostyka”
  • Sara Zemanek z klasy III C – „Efekt Dopplera i jego wpływ na medycynę”

opiekunem wszystkich uczestników konkursu był profesor Jerzy Szulczewski.

Nasze uczennice Aleksandra Kozdraś i Zuzanna Komisarczyk z klasy III C za pracę „Rentgenodiagnostyka” zostały w tegorocznym bardzo mocno osadzonym i wyjątkowo trudnym konkursie wyróżnione za tematykę i sposób przedstawienia prezentacji przed bardzo licznym gronem uczestników tegorocznej Konferencji Fizyków Medycznych.

Gratulujemy wyróżnienia i życzymy im powodzenia w realizacji planów i rozwijaniu swoich zainteresowań.

Krótka relacja z tegorocznych obchodów:

20191108_113754

W wyjątkowo silnej tegorocznej  konkurencji przed gronem 200 uczestników przedstawiły swoją pracę uczennice klasy III C Aleksandra Kozdraś i Zuzanna Komisarczyk.

20191108_123719

Uczennice za swoją pracę  jej tematykę i sposób prezentacji zostały wyróżnione przez komisję konkursową.

20191108_124143

Finaliści Konkursu „FIZYKA W MEDYCYNIE”

20191108_124450

Nasi uczniowie wraz z organizatorami przedstawicielami Uniwersytetu Szczecińskiego dr hab profesorem US Jackiem Styszyńskim oraz przedstawicielami Polskiego Towarzystwa Fizyków Medycznych dr Mirosławem Lewockim i dr Karoliną Jezierską.