Witaj, dzisiaj jest Czwartek, 01 października 2020
<
  • Szkoła roku
Klasa Cyberbezpieczeństwa w roku 2021/2022

Wojskowa Akademia Techniczna uroczyście zainaugurowała  program „CYBER.MIL z klasą”. Komisja konkursowa MON wyłoniła 16 szkół średnich (po jednej w każdym województwie) ubiegających się  o zakwalifikowanie do udziału w  programie.

50071605126_13f725af63_o

Wśród nich znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Stargardzie. Certyfikat z rąk ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka odebrał dyrektor szkoły Andrzej Albrewczyński.

??????

Program zakłada naukę m.in.: kryptografii, historii kryptografii, cyberbezpieczeństwa, zarządzania bezpieczeństwem danych i informacji. Uczniowie zdobędą wiedzę na temat współczesnych zagrożeń cyfrowych, zarządzania ryzykiem w zakresie cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz kryptograficznych aspektów ochrony danych.

W ramach kształcenia przewidziano zajęcia teoretyczne i praktyczne. Planowane są także zajęcia zdalne w formie e-learningu, spotkania z wojskowymi ekspertami od cyberbezpieczeństwa.

Klasa będzie liczyć nie mniej niż 10 i nie więcej niż 15 uczniów. Program nauczania przedmiotów specjalistycznych w klasie cyberbezpieczeństwa realizuje się przez pierwsze 3 lata szkolne. Nauka w ostatniej klasie stanowi przygotowanie do egzaminu maturalnego.

W postępowaniu rekrutacyjnym bierze się pod uwagę oceny z matematyki, informatyki, fizyki oraz z języka angielskiego.
Kandydaci przystępujący do rekrutacji muszą wykazać się uzyskaniem w procesie rekrutacji minimum 150 punktów oraz oceny co najmniej dobrej na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej z wyżej wymienionych przedmiotów.

Nauka w klasie cyberbezpieczeństwa rozpocznie się 1 września 2021 r. Czekamy zatem na młodych adeptów kryptologii w „Starym Ogólniaku”…

IMG_20200706_095429478