Witaj, dzisiaj jest Sobota, 20 stycznia 2018
WALORY TURYSTYCZNE REGIONU MIĘDZYZDROJE – ŚWINOUJŚCIE

Uczniowie klasy II mat – geo szukali walorów turystycznych w regionie naszego wybrzeża na odcinku Międzyzdroje – Świnoujście, a przy okazji poznawali historię, najnowszą również.
W dniach 26 – 27 września w Międzyzdrojach zwiedzaliśmy wybrzeże klifowe na wyspie Wolin, Promenadę Gwiazd, długie na około 400 m Molo i oczywiście, jak to nad morzem…” Złotą Rybkę”.., gdzie można było zjeść smażoną rybę z porannych połowów. Po południu weszliśmy na najwyższą na polskim wybrzeżu Latarnię Morską i pod okiem przewodnika zwiedziliśmy Fort Gerharda, gdzie było ognisko i tradycyjne kiełbaski. Następnego dnia po przespanej nocy w OW „Bryza” w Świnoujściu zwiedziliśmy słynne uzdrowisko, był czas na plażowanie [pogoda dopisała], a następnie po przeprawie promowej dotarliśmy do Podziemnego Miasta, gdzie poznaliśmy ostatnią tajemnicę „Zimnej Wojny”.
Wychowawca klasy dziękuje RODZICOM, którzy ten wyjazd przygotowali, a szczególnie Paniom. B. Karyta i E. Taraszkiewicz, dzięki którym w klasowej wycieczce wzięli udział wszyscy uczniowie. Cel wychowawczy został osiągnięty.
Uczniowie klasy dziękują również opiekunowi Grupy mat – geo , Pani B. Chołodowicz za opiekę w czasie tego wyjazdu.
A wszyscy uczestnicy dziękują firmie przewozowej ” DĄBEK” i Panu Kierowcy za sprawne i na czas dostarczanie nas do miejsca zwiedzania, co nie jest łatwe, gdy przeprawa promowa po drodze.

017

018

007 (1)

024