Witaj, dzisiaj jest Wtorek, 23 października 2018
V FESTIWAL NAUKI

06.04. odbył się kolejny już Festiwal Nauki. Podobnie jak w ubiegłych latach do udziału w Festiwalu zaprosiliśmy uczniów klas gimnazjalnych. W tym roku z naszego zaproszenia skorzystało 174 uczniów ze stargardzkich Szkół Podstawowych nr 1, 2, 3, 9, 10 i 11 oraz ze Szkół Podstawowych w Warnicach i Dolicach.
W warsztatach i wykładach uczestniczyli również nasi uczniowie. Te możliwość otrzymało 244 uczniów.
Ponownie mieliśmy wielką przyjemność gościć w naszych murach wykładowców z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Uniwersytetu Szczecińskiego (Wydział Matematyczno-Fizyczny, Katedra Archeologii, Wydział Filologii Polskiej, Wydział Filologii Romańskiej, Wydział Filologii Germańskiej, Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług), Wyższej Szkoły Humanistycznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie, Zachodniopomorskiej Szkoły Przedsiębiorczości w Szczecinie oraz Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa) i Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie.
Zajęcia prowadziły również studentki z Koła Archeologicznego SKAUS z Uniwersytetu Szczecińskiego.
Warsztaty i pokaz chemiczny przygotowało Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia.
Dzień był niezwykle ciekawy i pełen wrażeń. To prawdziwe święto nauki, które na stałe wpisało się już w tradycje naszej szkoły dzięki wykładowcom, którzy co roku przyjmują od nas zaproszenie i chcą się dzielić z nami swoja wiedzą i doświadczeniem.
Kolejne spotkanie za rok!