Witaj, dzisiaj jest Środa, 30 września 2020
PROJEKT EDUKACYJNY „MŁODZI PATRZĄ NA TRZEŹWO”

W dniu 27 kwietnia 2015 r. I Liceum Ogólnokształcące wzięło udział w w/w projekcie realizowanym przez Fundację Zielony Liść, a sponsorowanym przez Statoil.

Uczniowie klas I i II z dużym zainteresowaniem wysłuchali prelekcji wygłoszonej przez przedstawiciela fundacji n.t. „Nietrzeźwi kierowcy i wypadki drogowe z ich udziałem, jako problem społeczny”, obejrzeli film p.t. „Eksperyment” – pokazujący zmianę percepcji kierowcy będącego pod wpływem alkoholu.

Młodzież wzięła aktywny udział w dyskusji na temat treści filmu, wymieniając się własnymi spostrzeżeniami i opiniami na temat pijanych i odurzonych narkotykami kierowców.

Ćwiczenia praktyczne z symulatorem nietrzeźwości (alko-gogle), jeszcze bardziej uświadomiły młodzieży jak niebezpieczna jest jazda samochodem pod wpływem alkoholu.

Prowadzący zajęcia w imieniu Fundacji Zielony Liść ofiarował szkole alko-gogle i materiały edukacyjne.

Dziękujemy Fundacji za przeprowadzenie ciekawych zajęć angażujących młodzież, poruszających wyobraźnię i nauczenie ich jak być odpowiedzialnym  uczestnikiem ruchu  drogowego.

Dziękujemy również Powiatowej Radzie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Stargardzie Szczecińskim za zorganizowanie spotkań na terenie szkoły.

DSCF0472

DSCF0459

DSCF0451

DSCF0453