Witaj, dzisiaj jest Wtorek, 23 lipca 2019
GEOGRAF – FINALISTA 2019

KONRAD JANOCH – uczeń klasy III B został FINALISTĄ XLV OLIMPIADY GEOGRAFICZNEJ.
Zawody finałowe miały miejsce w Kołobrzegu w dniach  11 –  14 kwietnia 2019 roku.
Konrad był jednym z 121 uczestników z całej Polski, od Bałtyku po Tatry, od wschodu do zachodu Polski.
Przyszło mu zmagać się w zawodach pisemnych i w obowiązkowych zawodach terenowych w Kołobrzegu i w Regionie, aż po Wyspę Wolin.
Dodatkowo musiał brać w obowiązkowych wykładach w języku angielskim ” Humanitarian tasks on natural disaster [ earthquakes. tsunami, landslides].
Jako finalista uzyskał prawo do zwolnienia z egzaminu maturalnego  geografii i tym samym uzyskał 100 % w zakresie rozszerzonym na świadectwie maturalnym.
Jak to w geografii bywa, pogody nie dało się zamówić. Było zimno, strasznie zimno.
Dlatego też wielkie moje gratulacje… dla Konrada, za postawę godną ucznia ” Starego”.
Konrad pokazał, że możemy równać do najlepszych…

Grażyna Jurczyk,
nauczyciel geografii,
opiekun okręgowy na woj. zachodniopomorskie