• 1 września 2021 r. uruchomiliśmy klasę o profilu "Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne"
          • L Olimpiada Geograficzna

Paweł Lichota, uczeń klasy 4b, zakwalifikował się do etapu centralnego

L Olimpiady Geograficznej zajmując wysokie, 6. miejsce w okręgu!

Życzymy powodzenia Pawłowi w zawodach finałowych, które odbędą się

w dniach 18-21 kwietnia w Łodzi!

Opiekunem ucznia jest mgr Agnieszka Pałczyńska.

• Spotkanie z Dariuszem Kulmą - Nauczycielem Roku

Dnia 4 marca uczestniczki projektu Matura+ spotkały się z Panem Darkiem Kulmą - nauczycielem wielokrotnie wyróżnianym za swoje osiągnięcia m.in. tytułem Nauczyciela Roku. Dzięki fundacji Empiria i Wiedza maturzyści mogą współpracować z Panem Kulmą na zajęciach zdalnych przygotowujących do matury. W ubiegły poniedziałek spotkanie miało na celu zmotywowanie uczestników projektu do wzmożonego wysiłku w ostatnich tygodniach przed egzaminami dojrzałości.

• IX Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Historycznej

Filip Mamoń uczeń klasy 2F wziął udział w zawodach okręgowych IX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Historycznej i uzyskał status laureata, kwalifikując się do etapu centralnego.

Filip przygotowywał się pod kierunkiem prof. Danuty Albrewczyńskiej.

• 50 edycja Olimpiady Geograficznej w Zielonej Górze

W dniach 10-11 lutego 2024 r. dwoje uczniów naszego liceum, Agata Łapińska (klasa 3b) oraz Paweł Lichota (klasa 4b), wzięło udział w jubileuszowej 50 edycji Olimpiady Geograficznej w stopniu okręgowym, która odbywała się w Zielonej Górze.

W sobotę odbyły się trzy podejścia (testy) pisemne, w których nasi reprezentanci zdobyli wysokie wyniki. W godzinach wieczornych komisja ogłosiła nazwiska osób zakwalifikowanych do etapu niedzielnego do którego udało się dostać Pawłowi.

• XXVI Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2024

W XXVI Rankingu Perspektyw w roku 2024 nasze Liceum zajęło 451 miejsce w Polsce a 12 w województwie zachodniopomorskim.

OTRZYMALIŚMY SREBRNĄ TARCZĘ

Finał rankingu Perspektyw jest corocznie nieformalnym świętem polskiej edukacji, a pozycja w nim niezależnym, zewnętrznym podsumowaniem wysiłku nauczycieli i uczniów.

• WYNIKI FINAŁU TURNIEJU MASZYN WODNYCH

Dnia 8.12. w Warszawie uczennice klasy 1C - Julia Kaźmierczak oraz 1CB - Julia Trzeciak reprezentowały szkołę w międzynarodowym finale Turnieju Maszyn Wodnych organizowanym przez PGE. Dziewczyny startowały w kategorii „wydajność” szkół ponadpodstawowych. Poprawiły swój wynik z eliminacji wojewódzkich i stanęły na podium, zostawiając za sobą blisko 20 drużyn.

Wtorek 19.03.2024