Witaj, dzisiaj jest Wtorek, 23 października 2018
AKCJA – SEGREGACJA. SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

Tegoroczna, jubileuszowa, Akcja Sprzątanie Świata 2018 odbywała się pod hasłem : „Akcja – segregacja, 2 x więcej, 2 x czyściej”. Jak co roku uczniowie naszej szkoły włączyli się do tej akcji, której organizatorem jest Urząd Miasta. 21 września uczniowie klasy II D wraz z opiekunami – panią prof. Jolantą Wegner – koordynatorką Akcji w naszej szkole i panią prof. Grażyną Jurczyk udali się w wyznaczony teren, by posprzątać „Świat”. Nasz przydzielony teren obejmuje m.in. ulice: Wiejską , Królowej Jadwigi, Nowowiejską i tereny w lasku nad Krąpielą. Widzimy, że z roku na rok wzrasta świadomość społeczna i w otoczeniu poszczególnych posesji jest coraz czyściej. Jednak w dalszym ciągu znajdujemy tak zwane „dzikie” wysypiska śmieci. Dotyczy to głównie terenu nad rzeką i w lasku. O tych dzikich wysypiskach powiadamiamy zakład oczyszczania miasta. Jak co roku też dokumentujemy tę Akcję i przesyłamy dokumentację fotograficzną do Urzędu Miasta i Zakładu Oczyszczania Miasta. Jubileuszową, 25. Akcję zakończyliśmy pomyślnie. Pogoda nam sprzyjała.